Architektonická studie RD Beskydská Vyhlídka

18.8.2022

Objekt je umístěný na severním pozemku, na řešené území není zpracovaná územní studie ani regulačnímu plánu. Umístění a tvar objektu je řešen s ohledem na tvar a sklon pozemku.

Místo stavby: Valašské Meziříčí

Rok výstavby: 2023

Investor: soukromý

Typ stavby: obytná stavba

Jedná se o dvě hmoty, které jsou propojeny mezi sebou - dva kvádry, kdy jeden kvádr (s rovnou střechou) prochází druhým kvádrem (s šikmou střechou). Část domu s rovnou střechou zahrnuje klidovou část bydlení. Kvádr se šikmou střechou zahrnuje společenskou část - obývák a kuchyně + výstup na terasu na severozápad. Kvádr s rovnou střechou je řešen klade důraz na propojení svou zelenou střechou s nízkým porostem s okolím. Tento kvádr je zároveň z části podsklepený. Tvar objektu se šikmou střechou je podtžený masivním dřevěným rámem. Prostorná garáž je zakomponovaná do nároží obou objektů. 

Objekt je řešen v systému Novatop - standartní stěnové panely SOLID s křížem lepeného dřeva doplňuje důmyslnými stropními prvky a střešními prvky ELEMENT A OPEN, jejich hlavní výhodou je nízká hmotnost, ale vysoká statická únosnost. 

Všechna práva vyhrazna. 2013

Webdesign by Spaneco